Перспективи створення моделей з використанням клітинних автоматів

Автор(и)

  • О. О. Комар Донецький національний університет імені Василя Стуса
  • П. К. Ніколюк Донецький національний університет імені Василя Стуса

Анотація

У сучасному світі, коли складні системи та явища ставлять все нові виклики, зростає потреба в ефективних методах їх дослідження та моделювання. Одним із таких методів є метод клітинних автоматів (КА), який завдяки своїй простоті, універсальності та гнучкості може бути застосований у найрізноманітніших галузях науки.

Біографії авторів

О. О. Комар , Донецький національний університет імені Василя Стуса

здобувач вищої освіти

П. К. Ніколюк , Донецький національний університет імені Василя Стуса

д-р фіз.-мат. наук, професор, професор кафедри інформаційних технологій

Посилання

Черепина Є. О. Моделювання складних процесів за допомогою клітинних автоматів: текстова частина до курсової роботи за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» № 121. Київ, 2021. 14 с.

Ніколюк П. К. Моделювання систем: навчальний посібник для здобувачів вищої освіти спеціальності 122 Комп’ютерні науки: навч. посіб. Вінниця: ДонНУ імені Василя Стуса, 2023. 41 с.

Шабанов Д. А. Моделі на основі клітинних автоматів: онлайн-підручник за курсом «Сотворіння світів: імітаційне моделювання надорганізмових систем в електронних таблицях та R». Розділ 9. URL: https://batrachos.com/Simulation_Cell_Automates

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-02-19

Номер

Розділ

Секція 1 Прикладні інформаційні технології в організаційних, соціально-економічних системах та системах обробки сигналів