Теореми про середнє в методах Монте-Карло

Автор(и)

  • О. Г. Шутіна Донецький національний університет імені Василя Стуса
  • О. Д. Трофименко Донецький національний університет імені Василя Стуса

Анотація

У даній роботі розглядаються зв'язки між теоремою про середнє та методом Монте-Карло. В якісному дослідженні диференціальних рівнянь, так і в чисельному їх аналізі, особливого значення набувають співвідношення про середнє в побудові і обґрунтуванні алгоритмів "блукання по сферах". На основі співвідношення про сферичне середнє для рівняння дифузії застосовується загальна теорія методів Монте-Карло для вирішення інтегральних рівнянь з узагальненим ядром, яка дозволила сформулювати єдиний підхід до розвитку і обґрунтування алгоритмів "блукання по сферах" для скалярних еліптичних рівнянь другого порядку.

Біографії авторів

О. Г. Шутіна , Донецький національний університет імені Василя Стуса

студентка 1 курсу СО «Магістр» спеціальності 111 «Математика»

О. Д. Трофименко , Донецький національний університет імені Василя Стуса

к.ф.-м.н., доцент кафедри прикладної математики

Посилання

K. K, Sabelfeld, Walk inside the domain algorithms for solving boundary value problems. Sov. J.Numer. Anal. Math. Modelling (1987) 2, 209-237.

Russian Journal of Mathematical Modelling Volume 3 issue 3 1988 SABELFELD, K. K.; SHALIMOVA, I. A. -- Mean value theorems in Monte Carlo methods.

B. W. Schultze and G. Wildenhein, Methoden der Potentialtheorief r elliptische Differentialgleichungen Beliebiger Ordnung. Akademie-Verlag, Berlin, 1977.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-10-13

Номер

Розділ

Секція "Прикладна математика"